Pranešimas
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/90

SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO „BE PATYČIŲ“

2019 metų kovo mėnesį emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu „BE PATYČIŲ“ ir kvietė visuomenę įvairiomis veiklomis ir idėjomis sutelkti dėmesį į patyčių problemą ir siūlyti būdus bei priemones, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.

„Patyčios gali ir turi liautis!“. Lydimi šios minties, visą mėnesį aktyviai organizavome įvairias prevencines veiklas, skirtas patyčių atvejams mažinti ar kitokio žeminančio elgesio stabdymui.

Klasių valandėlių metu diskutavome šiomis temomis: „Patyčios tarp mūsų“, „Skundimas ar pagalbos prašymas?“, „Kas gali padėti spręsti „realias“ ir „virtualias“ patyčias?“, „Kaip mes patys galime sustabdyti patyčias?“.

Organizavome susitikimus su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Vilma Ancikevičiene ir Kelmės parapijos dekanu Mindaugu Grigaliumi. Pokalbiuose su svečiais prisiminėme pagrindines taisykles, ką daryti patyčių atveju, kur kreiptis pagalbos, mokėmės nesmerkti ir atleisti įskaudinusiam draugui.

Siekdami neigiamą elgesį pakeisti teigiamu, emociškai „išsikrauti“ ir „pasikrauti“, organizavome aktyviąsias veiklas: tarpklasines varžybas „Nesityčiok, geriau ateik pažaisti“, judriąsias pertraukas „Draugaukime“, linksmąsias popietes „Raudonos nosies diena“ ir „Geltonųjų šypsenų diena“.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo draugiškojoje olimpiadoje „Dramblys“, kurioje ugdė socialines ir emocines kompetencijas.

Visą mėnesį vieni kitiems siuntėme pačių pagamintus atvirukus „Atsiprašau“, juose užrašėme žinutes draugams, mokytojams ar kitiems bendruomenės nariams, kuriuos galimai kažkada įskaudinome.

Mokykloje eksponuota Kelmės rajono ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių piešinių paroda „Žodžio galia“, skirta patyčių prevencijai mažinti.

{gallery}90{/gallery}