Edukacinė gamtos pažinimo pamoka „Gamtukai“

Kovo 13 dieną Kelmės specialiosios mokyklos mokiniai kartu su draugais iš „Kražantės“ progimnazijos, „Aukuro“, Elvyravos ir Vaiguvos pagrindinių mokyklų dalyvavo unikaliame edukaciniame gamtos pažinimo projekte „Gamtukai“, stebėjo interaktyvią gamtos pažinimo pamoką apie aplinką ir jos saugojimą. Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.

Pamoka prasidėjo nuo trimačio filmo apie aplinką peržiūros. Sužinojome, kaip mes patys galime prisidėti prie aplinkos saugojimo: nuo šiukšlių rūšiavimo iki atsakingo vartojimo. Po filmo peržiūros laikėme Žemės egzaminą.

Labiausiai mokinių dėmesį prikaustė „Gamtukų laboratorija“ ir joje mokslininkų pristatyti eksperimentai: žaibo atsiradimas, degančios garso bangos ir dujų debesis, įvairūs triukai su skystu azotu bei didžiulis šokantis geizeris.

Apibendrinant pamoką aptarėme ką sužinojome ir pamatėme pamokos metu, triukšmo matuoklio pagalba įsivertinome įgytas žinias. Už aktyvų dalyvavimą pamokose gavome atminimo dovanėles knygeles „Pažink aplinką su gamtukais: gyvoji ir negyvoji gamta“, kurias pritaikysime gamtos pamokose.